fbpx

Pamje shok uese, Ja çfarë ndodhi në Kryeqytetin e Turqisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një stuhi e rrallë rëre përfshiu rrethet Polatli dhe Haymana në kryeqytetin Ankara, duke lënë të lënduar gjashtë vetë.

Banorët u kapën nga paniku ndërsa stuhia e rërës goditi dy vendet rreth 15:00 duke bërë ditën – natë, sipas të përditshmes Hürriyet.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Şahin tha se gjashtë vetë u lënduan lehtë, ndërsa autoriteti shtetëror i meteorologjisë lëshoi alarm të shiut dhe stuhisë më parë gjatë ditës. /IndeksOnline/

Share.