fbpx

Oh Z.ot! Këngëtari Bujar Qamili në gjendje të r.ëndë nga Covid-19, pritet nga momenti ne moment qe

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Bujar Qamili është inféktuar nga COVID19 dhe ndodhet në gjéndje të réndë shéndetésore.

Sipas asaj që ràporton ‘Dosja.al’, mësohet se Qamili është inféktuar prej disa ditësh me COVID19, ndërsa gjéndja e tij është përkéqésuar dhe tashmë ai është shtrùar në spítalin Inféktiv.

Qamili tashmë ndodhet në teràpi inténsive dhe po mérr ndihmën mjékësore nga mjékët dhe inférmierët e spítalit Inféktiv, i njohur që préj pandémisë si COVID1.

Ndërsa 1 tjetër burim thotë se nuk dihet ende nëse ka qenë Covidi që e ka çuar këngëtarin në gjéndje të réndë drejt një spítali në Itali.

Bujar Qamili ka qenë për disa javë në kòma dhe vetëm ditët e fundit ka pasur një zhvillim pozítiv me zgjimin e tij. Ende situata nuk është jàshtë rrezíkut, por ka shprésë.

I urojmë shëndet dhe rikùperim të shpejtë këngëtarit Bujar Qamili.

Share.