Numërohen mbi 70 për qind të votave të diasporës, këto janë rezultatet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

20:53 | 16 Tetor 2019

Ilustrim. Qendra e Numërimit dhe Rezultateve (QNR).

Në mëngjesin e sotëm ka filluar numërimi i fletëvotimeve të ardhura me postë.

Lëvizja Vetëvendosje është duke prirë me 4 mijë e 904 vota, e pasuar nga LDK-ja me 1 mijë e 680 vota, kurse PDK ka marr 1 mijë e 612.

Koalicioni Nisma-AKR-PD ka 604, dhe koalicioni AAK-PSD 477.

Lëvizja Vetëvendosje prin edhe pas numërimit të votave të rregullta, e ndjekur nga LDK, PDK e pas tyre AAK-PSD. /Lajmi.net/

Share.