Nuk ndalet Vedat Muriqi, shkund rrjetën me Fenerbahcen

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

19:28 | 20 Tetor 2019

Vedat Muriqi po kalon në një formën më të lartë të karrierës së tij.

Ylli i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka regjistruar përsëri emrin e tij në listën e realizatorëve, shkruan lajmi.net.

Fenerbahce aktualisht është duke u përballur me Denizlispor, ku po prinë me rezultatin 0:2.

Golin e dytë në këtë takim e realizoi Muriqi, kur luhej minuta e 62’ e takimit.

Vedati kishte meritë të madhe edhe në golin e parë, kur goditi shtyllën, dhe topin e kthyer e dërgoi në rrjetë Tolga Cigerci. /Lajmi.net/

Share.