fbpx

Nuk do ta besoni arsyen pse ky burrë humbi 70 kg në vetëm një vit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një burrë ka zbuluar se si ai humbi gati gjysmën e peshës së trupit pasi ishte shumë i madh për të hipur në trenat e shpejtësisë në parqet e lojërave.

Martin Hannis, 38, nga Gloucester, peshonte aq shumë, gati 150 kg, sa i duhej të gjente rroba me madhësi XXXXXL falë një diete me pizza, qebapë dhe një shishe verë të kuqe çdo natë.

Por ai u detyrua të përballej me madhësinë e tij kur çoi mbesën Lola Thomas, atëherë 6 vjeç, në një park me lojëra dhe ishte shumë i madh për të marrë pjesë në të gjitha lojërat që ndodheshin aty. Madje dhe duhej të përballej me stafin që i thoshte: ‘Ju jeni shumë i madh për të hipur.

Share.