fbpx

Notat e lojtarëve: Liverpool 2-3 Atletico Madridi, zhgënjen portieri Adrian

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tash esht Koha

Atletico Madridi ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi eliminoi Liverpoolin me rezultat të përgjithshëm 4-2.

Golat për The Reds i shënuan Georginjo Wijnaldum dhe Roberto Fimino, derisa për Roji Blancos dy herë realizoi Marcos Llorente dhe Alvaro Morata në kohën shtesë në Anfield Road.

Atletico Madridi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.21, gjersa Liverpooli u vlerësua me 6.92.

Edhe pse humbi, mesfushori belg ishte lojtari i ndeshjes duke u notuar me 9.0.

Në anën tjetër, dështimi kësaj përballjeje doli të ishte portieri i vendasve, Adrian, që u vlerësua me 4.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Tash esht Koha
Share.