Njihuni me vajzën më e bukur në botë, është vetëm gjashtë vjeç

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një modele e fëmijëve nga Rusia, e cila është cilësuar si ‘vajza më e bukur në botë’, ka grumbulluar më shumë se 22,000 ndjekës në Instagram.

Alina Yakupova, gjashtë vjeç, nga Moska, ka ushtruar profesionin e modelimit që në moshën 4 vjeçare.

Ajo tashmë ka bërë emër, duke u paraqitur në fushatat e modës për markën italiane të veshjeve Monnalisa Kids, fëmijët Yudashkin të Rusisë dhe Gloria Jeans.

Modelja e re, e cila ka vazhduar të mahnitë botën me bukurinë dhe buzëqeshjen rrezatuese.

Faqja e Instagramit Alina, e cila rregullisht ndan fotografi nga fotosesionet më të fundit të saj, ka fansa nga e gjithë bota. 

         

Share.