Ne Nuk E Dimë Se Çfarë Është Një Mjek: Sapo Fillojnë Ftohjet, E Gjithë Familja E Pi Këtë Ilaç Dhe Ai Kalon Menjëherë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kam bronkit më shpesh dhe kollitem shumë. Njëherë isha duke vizituar një fqinje, kështu që kur ajo më dëgjoi duke kollitur, ajo menjëherë më dha një ilaç. Që atëherë nuk jam sëm,urë.

Ajo më thotë – ne nuk e dimë se çfarë është një mjek. Sapo dikush fillon të sëmuret, të gjithë ne e pimë ilaçin dhe ai kalon menjëherë.

As vir,use dhe as ftohje, ky ilaç i thjeshtë zgjidh të gjitha problemet menjëherë. Nëse fillon të më gërvishtë fytin, unë do ta bëj dhe kalon menjëherë.PERBERESIT E NEVOJSHM:4-5 lugë çaji sheqer-3 lugë vaj-150 ml UJE-1½2 lugë çaji piper i zi

PROCEDURA:Shtoni 4-5 lugë çaji sheqer në nxehtësi mesatare derisa të shkrihen dhe karamelizohen.Shtoni 3 lugë vaj për të zierë me sheqerin.Anoni enën pak anash dhe shtoni 150 ml UJE.Kini kujdes, mund të spërkatet nëse vaji është shumë i nxehtë, kështu që shtoni UJIN gradualisht. Lëreni të ziejë, përzieni dhe shtoni gjysmë lugë çaji pluhur piper të zi të bluar.Llokoçis dhe pini të ngrohtë.Ky ilaç natyral është provuar dhe efektiv nga shumë njerëz. Të gjithë janë të lumtur, kështu që nëse keni një problem të ngjashëm, provojeni, do të jeni mirënjohës.

Share.