fbpx

Mjekja shqiptare në Itali mposht COVID-in pas 46 ditëve, ja çka përjetova..

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mjekja shqiptare Romina Selenica që punon në Itali së fundmi ka bërë të ditur se ka qenë e inf.ek.tuar me COVID-19 prej 46 ditësh. Sot është dita e saj e parë e punës pas ditëve të vë.shtira në lu.ft.ë me koronavirusin.

Në një postim në profilin e saj në Facebook ajo shprehet se pavarësisht dhim bjeve ia doli të rikthehet në punë dhe pranë njerëzve të saj të dashur.
“Nuk është një ditë e thjeshtë pune, nuk është një e shtunë si çdo tjetër që kam qenë në punë. Është e para e kthimit në rutinën e jetesës time mbas 46 ditësh me Covid-19. Pavarësisht çdo dhimbjeje fizike, psikologjike apo shpirtërore UNË JA DOLA, t’i kthehem pacientëve të mi, të përqafoj njerëzit e mi të dashur të rishijoj të bukurën liri, vetë jetën!
Ndjesë që nuk kam mundur t’ju kthej përgjigje mesazheve, shpresoj në mirëkuptimin tuaj! Me respekt , Dr. Romina Selenica”, shkruan ajo.

Bluzat e bardha janë personat më të rr e*zik uar duke qenë në vijën e parë në lu*ftë me këtë virus të padukshëm që po sjell vd.8e kjen e shumë njerëzve.

Share.