fbpx

Milani interesohet për turkun Under

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ylli turk i Romës, Cengiz Under ka përfunduar në radarin e klubit të madh italian, Milanit. Sulmuesi anësor 22-vjeçar ka luftuar me lëndime këtë sezon dhe ka luajtur më pak se 450 minuta në të gjitha garat deri më tani.

Situata e tij me pak ndeshje ka bërë që Under të lidhet shpeshherë me një largim nga Olimpico, ku nuk kanë munguar klubet e interesuara. Sipas gazetarit të njohur italian Gianluca Di Marzio, Milani është i interesuar të nënshkruajë me Under nga Roma në këtë afat kalimtar.

Share.