fbpx

Messi ka Vendosur, sot pritet ta konfirmojë Vendimin befasues për të ardhmen

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lionel Messi thuhet se ka vendosur me 90 për qind të mbetet së paku edhe për një sezon te Barcelona.

Edhe përkundër zërave për largim nga Camp Nou dhe një faksi të dërguar në zyrat e klubit ku kërkonte të lihet i lirë.

Telenovela “Messi-Barcelona” si duket do të zgjasë edhe më shumë, pasi ka shumë kundërthënie për të ardhmen e tij.

Javën e fundit është përfolur shumë për një largim të tij nga Camp Nou dhe shumë klube u interesuan për transferimin e tij.

Megjithatë, mund të ketë një prapakthehu nga Messi, i cili thuhet se ka vendosur me 90 për qind të mbetet te Barcelona së paku edhe për një sezon.

Reporteri Martin Arevalo i kanalit TyC Sport, i cili zbuloi burofaksin e Messit dërguar Barcelonës.

Ka thënë thotë se argjentinasi po vlerëson seriozisht të vazhdojë me katalunasit deri në 2021 dhe të largohet nga dera e madhe në fund të kontratës së tij.

Share.