fbpx

Merkel jep Lajmin e madh, u arrit Marrëveshja, Ja çfarë do ndodhë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një lajm i mirë vjen nga Gjermania ku thuhet se kancelarja Angela Merkel dhe Ministri i Brendshëm Horst Seehofer kanë rënë dakord të marrin rreth 1,500 emigrantë shtesë gjate ketyre muajve ne vazhdum.

Shpresojme qe ato te jene pjese e punes ne Gjermani pasi vendi ka nevoje per punetor.

Po ashtu Ministri Federal i Brendshëm Seehofer njoftoi të Premten se një total prej dhjetë vendeve evropiane do të marrin nga 400 të mitur secili që kanë mbetur pa prindërit e tyre.

Ndersa Greqia është kritikuar shumë që i la refugjatët të vuanin ashtu në mes të rrugës, për disa netë ata kanë fjetur në rrugë.

Share.