fbpx

Mënyra më efikase për të pastruar bizhuteritë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bizhuteritë padyshim që janë pjesë e rëndësishme e përditshmërisë tonë, pos rëndësisë dhe kujtimeve që mund t’i kemi nga to.

Por me kalimin e kohës ato mbledhin pluhur dhe papastërti të ndryshme që bën të humbin shkëlqimin e tyre,

Brightside ka zbuluar një mënyrë efikase për t’i pastruar dhe kthyer shkëlqimin bizhuterive.

Pasta e dhëmbëve ose kolinozi është një ndër produktet më të këshilluar për pastrimin e bizhuterive prej floriri.

Ai është një abraziv delikat dhe nuk rrezikon që të krijojë shenja gërvishtjeje në sipërfaqen e tyre. Zgjidhni një furçe me qime të butë dhe fërkoni me lëvizje të thjeshta për 5 minuta bizhuteritë prej floriri. Më pas shpëlajini me ujë të bollshëm dhe fshijini me një napë pambuku ose pastrojini edhe një herë me sfungjer të njomur me uthull molle dhe lëreni të thahet natyralisht.

Share.