Mandzukic e bën edhe këtë gjë për t’u transferuar te Man Utd

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

10:16 | 23 Tetor 2019

Sulmuesi i Juventusit Mario Mandzukic raportohet se ka ulur kërkesat e pagës së tij në rreth 170 mijë euro për të siguruar një transferim te Manchester United.

Sipas The Sun, Mandzukic është gati të bashkohet me Unitedin në janar dhe është i përgatitur të fitojë vetëm gjysmën e 347 mijë eurove në javë që fiton aktualisht te Juve.

“Përgjigjet e tij kanë qenë në kontakt dhe janë të gatshëm të ndryshojnë kërkesat e tyre”, i tha gazetës një burim pa emër, transmeton lajmi.net.

“Do të ketë shpërblime të tjera të faktuara në marrëveshje. Duket si një transferim që mund të bëhet tani”.

“Ole ka qenë prej kohësh një admirues i tij dhe ai është dikush që kemi dashur për disa vite”.

“Përvoja e tij mund të jetë e rëndësishme për lojtarët më të rinj në skuadër. Ai është gjithashtu një golashënues i dëshmuar”. /Lajmi.net/

Share.