Loja e famshme GTA City, sot ka mbushur 17 vjet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

8:11 | 30 Tetor 2019

Viti 2002 ka qenë një vit i madh për një kulturë të caktuar.

Filma që edhe sot shikohen dhe përfliten  që u lansuan në vitin 2002,  siç ishin: Harry Potter, Chamber of Secrets dhe Lord of the Rings, pa dyshim që mund të thuhet që  ishte një vit me përplot supriza dhe lansime.

Por, ndoshta njëra ndër gjërat që do ta kujtojmë që ka ardhur në vitin 2002 ishte lansimi i lojës që pothuajse të gjithë nga ne e kemi luajtur së paku njëherë, raporton “Unilad”, transmeton lajmi.net.

Po flasim për lojën kompjuterike GTA City, një lojë që ka marr shumë kritika dhe shumë shpejtë u bë loja më e famshme e vitit 2002.

E përshkruar nga shumë njerëz si loja më e mirë e shekullit 21, GTA city – është 17 vjeç sot, e bazuar në jetë të vërtet dhe ngjarjet e vërteta të vendit në Amerikë Miami. /Lajmi.net/

[embedded content]

Share.