Liverpool 5:5 (5:4) Arsenal, notat e lojtarëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23:26 | 30 Tetor 2019

Liverpooli e ka eliminuar Arsenalin nga 1/8 e finales së Carabao Cup me anë të gjuajtjes së penalltive, pasi koha e rregullt përfundoi me rezultat 5-5.

Ndeshja e zhvilluar në ‘Anfield Road’ solli dhjetë gola, shumë përmbysje dhe emocione të paharruara.

Divock Origi me dy gola, Oxlade Chamberlain dhe James Milner me nga një gol dhe Shkodran Mustafi me një autogol, ishin realizatorë për Liverpoolin në këtë ndeshje.

Në anën tjetër për mysafirët shënuan, Martinelli dy herë, ndërsa nga një herë Torreira, Maitland Niles dhe Willock.

Pas ekzekutimit të penalltive, skuadër më e saktë u tregua Liverpool, duke fituar 5:4.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje./Lajmi.net/

Share.