LAJMI I FUNDIT/ Tollovi e madhe Sot në këtë Kufi… Ja çfarë po ndodh atje…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Duket se ulja e menjëhershme e temperaturave dhe kushtet e motit, për qytetarët e Kosovës nuk jane bërë aspak pengese në këtë fundjavë.

Kolonat e mjeteve dhe fluksi në Morinë ka qënë thuajse i njëjtë me fundjaven e kaluar.

Më shumë se 7 mijë qytetarë të Kosovës, në orët e mëngjesit të sotëm kaluan në doganë dhe destinacioni i tyre kryesor mbetet bregdeti.

Shumë prej tyre jane me pushime të shkurtra ditore apo fundjave, por ka edhe nga ata që preferojnë pikërisht javën apo dhjetëditëshin e fundit të shtatorit si kohë e përshtatshme për plazh.

Policia kufitare në Morinë vijon të aplikojë proceduren e përshpejtuar për shmangien e radhëve të gjata e qëndrimet e panevojshme në kufi.

Share.