fbpx

LAJMI I FUNDIT/ Mbyllet xhamia Al Aksa… Ja çfarë ka ndodhur…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vendi i tretë më i shenjtë për myslimanët, xhamia Al-Aksa në Jerusalem nga e premtja do të mbyllet për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me koronavirusin e ri.

Xhamia Al-Aksa do të mbyllet tre javë për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve me Kovid-19 në Izrael dhe në territoret palestineze.

Masa përputhet me mbylljen trijavëshe në Izrael, e cila i kontrollon hyrjet e xhamive.

Në Izrael deri tani janë konfirmuar pothuajse 167 000 raste me Kovid-19, ndërsa 1.147 persona vd iqën nga pasojat e koronavirusit të ri.

Në Bregun e okupuar Perëndimor nga pasojat e Kovid-19 vd iqën 214 persona, ndërsa mbi 30 200 janë infektuar.

Share.