fbpx

LAJMI I FUNDIT/ Info të Rëndësishme rreth Kufirit në Zvicër…(VIDEO)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjendja në Zvicër është përkeqësuar së fundi. Numri i të infektuarve është rritur në muajt e fundit, veçmas në shtator, duke shkuar deri në mbi 400 numri i të prekurve me koronavirus, transmeton albinfo.ch.

Sipas statistikave, deri tani 46,704 raste të konfirmuara nga laboratori që nga fillimi i pandemisë, sipas BAG.

Zvicra ka një popullsi prej 8.5 milionë. Kantonet Ticino, Vaud, Gjeneva dhe Valais kanë qenë pjesët më të goditura në vend, ato ishin pikat e nxehta në fillim të pandemisë.

Vlen të theksohet se gjendja më e përkeqësuar është zonën e Gjenevës. Zvicra ka disa dallime sa i përket karantinimit, krahasuar me Gjermaninë. Testet negative nuk vlejnë.

Gazetari i DW, Bahri Cani, tregon më shumë detaje, përcjell albinfo.ch. Për informacione më të hollësishme ndjekni videon më poshtë:

Share.