fbpx

LAJMI I FUNDIT/ Godet Filipçe, Ja çfarë do të ndodhë pas 2 Javësh…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në dy javët në vijim pritet masat e vendosura të japin efekte dhe shifrat e të sapoinfektuarve nga Kovid-19 të stabilizohen.

“Presim që para nesh është një periudhë, prej një deri dy javë, në të cilat definitivisht do t’i shohim efektet e masave restriktive.

Presim numri i pacientëve të sapodiagnostifikuar në atë periudhë të stabilizohet dhe gjatë asaj periudhe pas asaj shifra të zvogëlohet”,

Kete e deklaroi ministri i shendetsise Venko Filipçe gjatë vizitës në spitalin shteteror te Gostivarit.

Share.