fbpx

Lajmi i Fundit: Apel me Rëndësi për bashkatdhetarët që kalojnë nëpër Sërbi: Kujdes, kjo po ndodh atje!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Biznesmeni Burim Piraj, ka apeluar te bashkatdhetarët, të cilët kalojnë nëpër Serbi, që të mos ndalen për të marrë karburant në territorin e këtij vendi.

Ai ka thënë se po raportohet se në Serbi, në mënyrë të organizuar bandat antiligjore po i prishin makinat e shqiptarëve dhe më pas u ofrojnë shërbim riparimi për të marrë para nga ata.

Piraj ka treguar se një rast i tillë ka ndodhë në Mladenovac, përcjell Bota sot. Postimi i Pirajt në Facebook:

Ju bëj apel bashkatdhetarëve që mos të ndalen të marrin karburant në Serbi pasi që është raportuar se në mënyrë të organizuar banda antilegale i prishin makinat e shqiptarëve më pas u ofrojnë karrotrec dhe shërbim riparimi për të marrë para nga ata!

Rasti ka ndodhur në Mladenovac pompa e benzinës Lukoil! Kujdes! Nëse jeni të detyruar të merrni karburant mos e leni makinën vetëm.

Share.