fbpx

LAJMI FUNDIT: Zbulohet arsyeja pse po akuzohen Hashim Thaçi dhe Rexhep Selimi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dhomat e Specializuara në Hagë dje kanë bërë publike ak takuzën për krí melu fte kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit

Kjo ak takuzë, prej 68 faqesh, që është e redaktuar, është konfirmuar më 26 tetor 2020, thuhet në njoftimin e Dhomave të Specializuara.

Dhomat e Specializuara pretendojnë se Hashim Thaçi dhe Rexhep Selimi, në zonën oper ative të Dukagjinit, në fillim të shtatorit të vitit 1998, kanë ndërmarrë hapa për të vendosur pushtetin e tyre mbi njësitet që kishin lidhje me LDK-në.

Share.