fbpx

LAJMI FUNDIT – E gjithë bota po dridhet… Aeroplani privat u ul, Avionët luf.tarakë u ngritën…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Disa orë pasi avioni privat amerikan vuri një timon në pistë, këtë herë avionët kinezë u ngritën dhe avionët luftarakë u ngritën për t’u përgjigjur. Agjencitë ndërkombëtare të lajmeve e raportojnë atë me kodin “emergjent”.

Disa orë pasi avioni privat zbriti në kryeqytetin Taipe, Kina i njoftoi botës se po fillonte një stërvitje tre-ditore me plumba të vërtetë në ngushticën e Tajvanit. Ministria e Mbrojtjes e Tajvanit njoftoi këtë mëngjes se një numër i madh i avionëve luftarakë kinezë kaluan ngushticën e Tajvanit, zhvillimi u njoftua nga agjencitë ndërkombëtare të lajmeve me kodin ‘minuta e fundit’.

Share.