fbpx

Lajmërohet Filipçe me Porosinë e rëndësishme/ Rrezikohet kjo gjë…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Minisstri i Shëndetësisë Venko Filipçe përmes rrjetit social Facebook u bënë thirrje qytetarëve që të mbajnë maska.

“Masska duhet të bëhet jeta jonë e përditshme. Ata janë provuar të na mbrojnë dhe të tjerët përreth nesh.

Atehere kur dy persona veshin maska ​​në mënyrë korrekte, probabiliteti i infektimit me njëri-tjetrin është 1.5%”, shkruan, Venko Filipçe.

Filipce bëri thirrje që të mbahet maska mbrojtëse, të ruhet distanca dhe mos të mblidhen në grupe.

Filipee më herët deklaroi se forcimi i kapaciteteve spitalore, për testim të shpejtë, rritja e kuadrit mjekësorë janë disa nga hapat që Ministria e Shëndetësisë.

Dotë ndërmerr në kuadër të përgatitjeve për një valë të re të mundshme të coronavirusit në vjeshtë./Telegrafi/

Share.