Lajme të mira për Interin, kthehet ylli i skuadrës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

8:11 | 17 Tetor 2019

Interi iu është dhënë një shtytje pasi mesfushori Stefano Sensi rifilloi sot stërvitjen me skuadrën e parë.

Inter kishte frikë se ka humbur Sensin për të paktën ndeshjen e tyre të radhës në Serie A kundër Sassuolo pasi ai pësoi një dëmtim të kofshës pak para pushimit ndërkombëtar.

Sidoqoftë, ‘Nerazzurri’ njoftoi se Sensi i është bashkuar pjesës tjetër të skuadrës të mërkurën, përcjell lajmi.net.

Tani mbetet për t’u parë nëse Antonio Conte do të rrezikojë ta nis me të nga fillimi në këtë fundjavë.

Italia ka qenë në super formë këtë edicion dhe është një nga meritorët pse Interi është kaq lartë në Serie A. /Lajmi.net/ 

Share.