fbpx

Lajm i mirë në Maqedoninë e Veriut… Ja çfarë ndodhi sot

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lajm i mire se Maqedonia e Veriut nuk ka shënuar asnjë viktimë nga koronaviorusi në 24 orët e fundit.

Por vihet re një rritje të të infektuarve krahasuar me një ditë më parë.

Sipas autoriteteve shëndetësore, atje ka pasur 166 raste të reja, shumica e të cilave në Shkup. Ndërkohë në 24 orët e fundit janë shëruar 224 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve që nga fillimi i epidemisë është 14762, ndërsa i rasteve aktive 2191.

Një ditë më parë, Maqedonia e Veriut shënoi 2 viktima dhe 145 raste të reja me pandemi.

Share.