fbpx

Lajm i Mirë, Ja çfarë pritet të Vendoset për Kufijtë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lajm i Mirë, Ja çfarë pritet të Vendoset për Kufijtë

Javën e ardhshme do të diskutohet për hapjen eventuale të kufijve të Maqedonisë së Veriut me shtetet e rajonit pa kushte ky lajm behet i ditur nga Alsat-M. Kurseper Shqiperine pritet ende nje njoftim tjeter. Shtetet e Ballkanit Perëndimorë si dhe Greqia e Bullgaria do të rilidhen sërish “on-line” për tu koordinuar për lëvizjen e qytetarëve, por edhe për situatën me Pandeminë keto dy vende po punojne forte per te hapur kufijte.

Share.