fbpx

LAJM I MADH, URIME! / “8.000 ushtarë amerikanë po vijnë në Shqipëri”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

LAJM I MADH, URIME! / “8.000 ushtarë amerikanë po vijnë në Shqipëri”

Ministrja Olta Xhaçka bëri të ditur gjatë prezantimit të projekt buxhetit për mbrojtjen në Komisionin Parlamentar të Sigurisë, se vitin tjetër, në Shqipëri do të organizohet një nga stërvitjet më të mëdha që janë zhvilluar ndonjëherë.

Stërvitja “Defender-2021”, një stërvitje dypalëshe me SHBA, do të sjellë në vendin tonë 8 mijë trupa amerikane, që do të vendosen në disa rajone të vendit dhe në disa reparte te Forcave tona te Amratosura.

Share.