fbpx

LAJM I FUNDIT/ Marrëveshja, Hoti: Kjo nuk është përfundimtare, Ja çfarë do ndodhë të Hënën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

KOSOVË– Kryeministri i Kosovës, ka lajmëruar se ditën e hënë do të shkojë në Bruksel me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç. Përmes një reagimi, pasi Kosva dhe Serbia firmosën të dyja marrëveshje të veçanta me SHBA-në, me emrin “Normalizimi Ekonomik”, Hoti tha se kjo nuk ëhstë një marrëveshje finale mes Ksovës dhe Serbisë.

“Bisedimet vijojnë, kjo nuk është një marrëveshje finale mes dy vendeve, Kosovës dhe Serbisë. Të hënën do të jem në Bruksel, do të zhvilloj një takim me Vuçiç,”_ tha ai.

Share.