fbpx

Labënishti: Numrin e infektimeve e sollën mosrespektimi i masave dhe rritja e numrit të testimeve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmë, në emisionin “ENTER” në TV Shenja, i ftuar ka qenë Sekretari për Politika Strategjike nga AlternAtivA, Arben Labënishti.
“Numrin e infektimeve e sollën mosrespektimi i masave dhe rritja e numrit të testimeve”, tha Labënishti. Ai theksoi se Shtabi i Krizës duhej të ishte më i kujdesshëm me masat ndaj qytetarëve me situatën e pandemisë. Sipas Labënishtit, të infektuarit aktual janë rrezik për pjesën tjetër të popullatës.

Share.