Ky është goli i mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

22:15 | 23 Tetor 2019

Një gol i jashtëzakonshëm ka ardhur nga ndeshja RB Leipzing – Zenit, ku austriakët korrën fitore.

Ndeshja u mbyll 2-1, por kryevepra e Marcel Sabitzer ishte ajo që e vendosi fatin e takimit.

Një gol shumë i bukur pasi ai e pranoi një top nga një harkim dhe me një goditje të fuqishme që mori një trajektore interesante e bëri thjesht të pamundur reagimin e portierit.

Padyshim që ky mund të quhet një nga golat më të bukur të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Goli në fjalë i Sabitzer i ka çmendur edhe komentatorët e televizioneve gjatë punës, kur ishin në komentim të kësaj përballje.

[embedded content]

Share.