fbpx

Kuvend, refuzohen amendamentet e opozitës shqiptare për Ligjin për anulimin e regjistrimit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Propozim ligji për anulimin e regjistrimit ka hyrë në fazën finale. Pas seancës plenare, propozimi kaloi edhe në komisionin për çështje evropiane ku u refuzuan 200 amendamente të koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa. Pas këtij vendimi ligji kalon në fazën finale ku në seancë plenare do të duhet të merr aminin përfundimtarë. Paraprakisht, në lexim të parë deputetët e LSDM, VMRO-DPMNE, BDI dhe Levica votuan me 97 vota nevojën për ndryshimin e ligji me të cilin propozohet anulimi i regjistrimit për më 5 shtator. Kundër votuan 7 deputetët e Aleancës dhe Alternativës. /SHENJA/

Share.