fbpx

“Kur populli të më zgjedhë mua..” / Lulzim Basha del me deklaratën e fortë dhe jep premtimin e madh

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha premtoi reformim të sistemit të shëndetësisë para studentëve të mjekësisë.

Ai akuzoi qeverinë se në këto shtatë vite nuk ka bërë asgjë përveç koncesioneve.

Lideri demokrat u zotua që të japë 1.200 euro shpërblim për mjekët dhe 700 euro për infermierët, kur opozita të votëbesohet nga qytetarët.

Share.