Kualifikimet për Euro 2020, UEFA zgjedh formacionin e javës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

16:32 | 16 Tetor 2019

UEFA ka zgjedhur formacionin e javës pas përfundimit të ndeshjeve të kombëtareve.

Përballjet e tetorit kanë dhuruar emocione të jashtëzakonshme për tifozët e futbollit.

Kombëtarja e Kosovës me një paraqitje të mirë ka mposhtur 2:0 Malin e Zi, për të mbajtur gjallë ëndrrën për kualifikim në Euro 2020.

Pavarësisht paraqitjes së mirë të Kosovës, asnjë lojtar i kombëtares tonë nuk ka zënë vend në formacionin e javës së UEFA.

Faza e sulmit i është besuar treshes së madhe, Robert Lewandowski, Harry Kane dhe Romelu Lukaku.

Formacionin e plotë mund ta shikoni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/

Share.