Kryeministri izraelit, Netanyahu, takohet fshehurazi me princin e Arabisë Saudite

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri izraelit, Netanyahu, takohet fshehurazi me princin e Arabisë Saudite

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu bëhet me dije se një ditë më parë ka vizituar në mënyrë sekrete Arabinë Saudite, për të takuar udhëheqësin de fakto të mbretërisë, si dhe Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Mediat izrealite bëjnë me dije se disa zyrtarë anonimë të Izraelit duke konfirmuar se Netanyahu dhe udhëheqësi i agjencisë Mossad, Yossi Cohen, kanë zhvilluar takime me princin saudit të kurorës, Mohammed bin Salman si dhe me diplomatin e lartë amerikan, në qytetin Neom të Arabisë Saudite.

Share.