Kryeministri italian në Tiranë, pritet nga Rama

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

18:24 | 15 Tetor 2019

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, mbërriti pasditen e sotme në Tiranë, për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Ai u prit me ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama, me të cilin do të ketë dhe një takim.

Pas takimit, në orën 16.30 është parashikuar një konferencë për mediat e dy homologëve.

Më tej në orën 17.30 do të ketë një takim edhe me Presidentin Ilir Meta.

Share.