fbpx

Koronavirusi/ Mjeku Pipero vazhdon jep lajme të këqija: Ja deri kur do vazhdojë…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mjeku Pëllumb Pipero është shprehur se nuk pret mrekulli në be tejën me Covid-19.

Ne po shohin vetëm majën e ajsbergut’/ Mjeku Pëllumb Pipero bën deklaratën: Në rastin më të mirë…epidemia zgjat 4 muaj – Dosja AL

Ndaj sipas tij, të vetmet “ar më” që do kemi në dorë për të luf tuar këtë virus janë maska, distanca dhe higjiena personale.

“Janë marrë vendime në emergjencë e sipër dhe të padokumentuara shkencërisht deri në fund. Edhe nga plazma hiperimune nuk pres ndonjë çudi për shumë arsye. Në fillim pati optimizëm, por me kalimin e kohës është vërtetuar se aty-aty shkon përfitimi.

Ndihmon por nuk bën mrekulli. Mbetemi ende në kuadrin e një trajtimi gjithëpërfshirës por gjithësesi ende mbështetës.

Share.