fbpx

Korona gjunjëzon Kosovën/ Shkon në 22 mijë numri total i të prekurve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në vend është 22.206 raste nga 102.012 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 720 raste të vde kjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.921 raste.

Sipas shifrave të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike numri i rasteve aktive është 5.565.

Share.