Konfirmohet data për El Clasicon e radhës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Real Madridi dhe Barcelona do të përballen sërish me njëri-tjetrin në ndeshjet parasezonale për 2023/24.

Të dyja skuadrat do të përsërisin turneun e tyre veror në SHBA në korrik së bashku me dyshen e Ligës Premier, Arsenal dhe Manchester United dhe dyshen e Serie A-së, Juventus dhe Milan.

Si pjesë e turneut të kampionëve të futbollit, të dyja palët do të përballen me katër skuadrat e tjera të përfshira, në përgatitjet e tyre përkatëse për sezonin e ri.

Data e spikatur për tifozët e La Ligës do të jetë një betejë El Clasico në Dallas më 29 korrik.

Los Blancos më pas përballen me Milanin më 23 korrik, në Los Angeles, e pasuar nga ajo me United tre ditë më vonë.

Pasi të përballen me Barcelonën, ata përfundojnë turneun e tyre kundër Juventusit në Orlando më 2 gusht.

Programi i Barcelonës përfshin ndeshjen kundër Juventusit në Santa Clara më 22 korrik dhe Arsenalit në Los Angeles katër ditë më vonë.

Ata përfundojnë pjesën e tyre të turneut kundër Milanit në Las Vegas më 1 gusht.

Share.