fbpx

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët- Alternativa dorëzoi 200 amendamente për të bllokuar shtyrjen e regjistrimit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kuvendi ka filluar procedurën për shtyerjen e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave për më 5 shtator. Propozimi i Qeverisë mori mbështetjen e LSDM-së, BDI-së, Besës, Levicës dhe VMRO-DPMNE-së, ndërsa u kundërshtua nga koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa. Deputetët e opozitës shqiptare përveç se tentuan të rrëzojnë rendin e ditës, kanë dorëzuar edhe 200 amendamente për të bllokuar ligjin. /SHENJA/

Share.