Kim Kardashian e ngatërron flamurin e Palestinës me atë të Brazilit, videoja bëhet virale

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kim Kardashian bëri një gabim të madh në një live në TikTok, ndërsa u shfaq me vajzën e saj, North.

Ylli i “Keeping Up With the Kardashians” ngatërroi flamurin e Palestinës me atë të Brazilit.

Nëna e katër fëmijëve, 42 vjeçe , bëri një paraqitje surprizë me 10-vjeçaren pas një shkëputjeje relativisht të gjatë nga platforma e mediave sociale, ku dyshja u angazhuan me fansat dhe iu përgjigjën disa pyetjeve.

Foto: Screenshot/Instagram

Por ndërsa lufta Izrael-Hamas vazhdon të shkatërrojë në Lindjen e Mesme, dhjetëra shikues filluan të dërgojnë flamurin e Palestinës në solidaritet me civilët e bllokuar në Gaza pas sulmeve terroriste ndaj Izraelit.

Dhe në një moment, Kim duke parë komentet e bëra, i tha vajzës së saj se ishte flamuri brazilian.

Në një klip që po bën xhiron e mediave sociale, North përkulet në ekran dhe pyet: “Cili është ai flamur?”.

Të cilit, ylli televiziv i përgjigjet me besim: “Ky është Brazili. Është prej nga vjen Neymar, sepse ne po flasim për të gjitha gjërat e futbollit”.

Fansat kanë mbetur të habitur nga gabimi i dukshëm, me klipin që u bë viral menjëherë nga ndjekësit.

Share.