fbpx

Khabibit dhe Gaethjes caktohet data e meçit!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tashmë është caktuar data e duelit mes Khabib Nurmagomedovit dhe Justin Gaethjes.

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka konfirmuar që meçi do të zhvillohet më 24 tetor.

“Përballja do të ndodhë”, ka thënë White për CNN-në.

Khabib fillimisht ishte paraparë të përballej me Tony Fergusonin më herët gjatë këtij viti, por ishte tërhequr për shkak të situatës së kirjuar nga koronavirusi.

Në vend të tij hyri Gaethje që ia mori titullin e kampionit të përkohshëm, ndërsa tani do të ketë një luftë mes tyre në oktogon./Zëri

Share.