fbpx

Kancelari i AUSTRISË jep Lajmin e mirë për Shqiptarët…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka zhvilluar sot një takim online me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Kurz, nëpërmjet një postimi në Twitter, ka bërë të ditur se me kryeministrin Rama kanë biseduar për luftën e përbashkët kundër pasigurise…

Për përballimin e pandemisë COVID-19 dhe për procesin e pranimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Kurz ka deklaruar mbështetjen e Austrisë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Postimi në Twiiter

Sapo pata një videokonferencë të mirë me # Kryeministrin e Shqipërisë dhe Kryetarin e Zyrës së #OSCE Edi Rama mbi luftën e përbashkët kundër # pasigurise, pandeminë # COVID19 dhe mbështetjen tonë për procesin e pranimit të Shqipërisë në # BE.

Share.