Juventus 2:1 Genoa, notat e lojtarëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23:51 | 30 Tetor 2019

Juventusi ka arritur ta mposht Genoan, duke e shënuar golin e fitore vetëm në kohën shtesë nga pika e bardhë me Cristiano Ronaldon për 2-1.

Për të parë golin e parë u desh të pritej minuta e 36-të e ndeshjen kur Leonardo Bonucci shënoi më kokë për 1-0.

Kjo epërsi e Juventusit nuk qëndroi shum, pasi Cristian Kouame barazoi në 1:1 pas pesë minutash.

Fitoren Juventusit ia siguroi Cristiano Ronaldo që nxori penallti dhe e ktheu në gol në minutën e katërt të kohës shtesë.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Share.