fbpx

Ja Ushtria Turke sa tanke i dërgon në kufirin Grek…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Forcat e Armatosura Turke filluan të transportojnë tanke në kufirin Grek. Dy autokolona kamionësh të ngarkuara me rreth 40 tanke u larguan nga kufiri sirian sot pasdite.Tanket ishin vendosur në kufirin sirian, tani ato u ngarkuan me kamionë dhe u nisën për në Edirnes.

Share.