fbpx

“Ja kur merr fund pandemia në gjithë botën”, Bill Gates: Të pasurit më të favorizuar…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bill Gates ka bërë parashikime për Covid-19, ndërsa shpesh është lakuar nëpër mediat botërore për deklaratat dhe nismat e tij që kanë të bëjnë me pandeminë.

I cilësuar si personazhi që parashikoi pandeminë në vitin 2015, në një video që u bë virale në të gjithë botën, përgjatë kohës së pandemisë, ka qenë në qendër të vëmendjes, duke dhënë opinionet e tij se si mund të mposhtet Covid-19. Së fundmi ai ka bërë parashikime edhe mbi kapërcimin e këtij ngërçi të pazakonshëm të krijuar nga pandemia, mbi afat e përfundimit të tij dhe kush do të jenë më të favorizuarit.

Sipas Gates viti 2022 do të jetë viti kur COVID-19 do të marrë fund në të gjithë botën. Por Gates ka parashikuar që të pasurit do e kalojnë virusin në 2021, që dyshohet se ka të bëjë me vaksinën, çmimi i së cilës mund të jetë në vlera të konsiderueshme.

Share.