fbpx

Ja çfarë shkruajnë mediat greke për takimin e Edi Ramës me Erdoganin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ditë para se kryeministri shqiptar të mbërrijë në Athinë, në vendin fqinj ka shqetësim, pasi vizita e kreut të ekzekutivit shqiptar u parapri nga një takim me presidentin turk, Erdogan.

Qeveria greke është thellësisht e shqetësuar nga fakti që kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili do të vijë nesër në Athinë për t’u takuar me Kyriakos Mitsotakis dhe për të marrë pjesë në konferencën që do të mbahet në Lagonisi, zhvilloi një takim të papritur me presidentin e Turqisë Rexhep Tajip Erdogan” – shkruajnë mediat greke

Share.