fbpx

Ja çfarë po përgatitet në Maqedoninë e Veriut

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Virusi korona e ka detyruar Kuvendin e RMV-së që të përgatitet për punë eventuale të deputetëve nga shtëpitë e tyre. Në lidhje me këtë, Kuvendi është duke përgatitur një platformë që deputetët të mund të punojnë dhe të vendosin nga shtëpia ose nga zyrat e tyre, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Këtë e vërtetoi edhe deputeti i LSDM-së Damjan Mançevski. Sipas tij, në Kuvend tashmë punojnë në këtë drejtim, por që paraqet një sfidë të madhe, dhe se kjo mund të arrihet që në shtator./Telegrafi/

Share.