fbpx

ITALI/ Kjo është Gjendja e re… Ja çfarë ka ndodhur

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Itali, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit…

Janë regjistruar 10 viktima nga koronavirusi dhe totali i vi.kti.mave që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35 597.

Sakaq, ditën e sotme autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se u regjistruan edhe 1616 raste të reja pozitiv dhe me një total prej 284.796 të prekurish nga Pandemia.

Ndërkohë, në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportuan 4 v.ik.ti.ma dhe 245 raste të reja pozitiv ndërsa numri i përgjithshëm i vdekjeve në rajon ka shkuar në 16 896.

Share.