“Isha 150 kilogramë” Olti Curri tregon mënyrën si arriti t’i shpëtoj mbipeshës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

13:02 | 18 Tetor 2019

Olti Curri kishte një fazë që po vuante nga mbipesha.

Olti Curri ishte i ftuari i fundit në emisionin ‘Wake Up’, ku përveç tjerash foli për një fazë mjaft të vështirë në jetën e tij.

Opinionisti i njohur kishte rrëfyer se para disa vjetësh ai po vuante nga mbipesha dhe kishte shkuar deri në 150 kilogramë, por në saje të ushtrimeve dhe ndërhyrjeve në bark kishte arritur të dobësohet dukshëm.

“Isha 150 kilogramë deri sa vendosa të shpëtoj veten. E pyeta mjekun nëse kishte rrezik, ndërkohë ai mu përgjigj se e rrezikshme ishte pesha ime”.

Share.